HomeMapa stránek Telefon: +420 775 872 706

Nacházíte se na:

HomeMontáž

Montáž a seřízení plastových oken

Montáž plastových oken Hradec Králové

Správná montáž plastových oken je základem jejich bezchybné funkce. Tedy samozřejmostí je pořídit si kvalitní výrobky. Ale i kdybyste zakoupili kvalitní plastová okna a dveře a montáži nevěnovali dostatečnou pozornost, je Vám sebelepší kvalita výrobku k ničemu. 

Důsledky chybné montáže plastových oken

Při nejmenším by se snížila efektivita a funkčnost plastových oken a dveří. Po nekvalitní montáži okno neizoluje tak, jak by mělo a dochází k tepelným únikům. Zvuková izolace je také omezená. Dále může v místě usazení rámu kondenzovat voda, vznikat nadměrná vlhkost, která poškozuje jednak zdivo, a jednak samotné okno, a může se začít vytvářet plíseň. Chybná montáž bývá jednou z příčin rosení oken. 

Jak namontovat plastová okna

Máte dvě možnosti. Buď si okna objednat a namontovat sami, nebo si je nechat nainstalovat odborníkem. Je Vám vždy na blízku díky široké síti poboček po celé České republice, přičemž jedna pobočka sídlí v Hradci Králové. Montážní firma Vám navíc poskytne záruku na montáž, záruční i pozáruční servis. Technici pracují kvalitně, rychle a čistě – nemusíte mít strach z toho, že by po sobě zanechali spoušť. 
 
Plastová okna je třeba především správně a pevně ukotvit do zdiva. Prostor mezi okenním rámem a zdivem musí být dobře vyplněn izolační hmotou. Spára, přes niž by mohl pronikat chladný vzduch z venku dovnitř nebo naopak teplý vzduch ven, musí být perfektně utěsněna. Při nedodržení těchto zásad mohou být funkce plastových oken ohroženy. 
Důležité je vzduchotěsné uzavření připojovací spáry, aby se dovnitř nedostával teplý vzduch, který by se ochladil a způsoboval vlhkost. 

Kování Roto NT, kování G-U – kvalitní kování pro plastová okna

Kování je důležitou součástí plastových oken a dveří – závisí na něm jejich správná funkce a snadná manipulace. Kování vytváří přechod mezi interiérem a exteriérem. Firma Roto je na trhu již od roku 1935, kdy vyrobila první kování, které umožnilo okno nejen otevřít, ale i sklopit. Ve světě je Roto uznávaným výrobcem kování do plastových oken a dveří. Jde o inovativní značku, zaměřující se vždy na nejnovější technologie. 
 
Díky kvalitnímu kování budou plastová okna sloužit po mnoho let, jestliže se o ně budete pravidelně starat. Ideální je každoroční kontrola, seřízení a promazání. 

Výhody kování Roto NT: 

 • Možnost zabezpečení oken proti vloupání až po nejvyšší bezpečnostní třídu, a to prostřednictvím hákových uzávěrů, protiběžných středních dílů, uzamykatelných klik a inteligentních elektromechanických systémů
 • Uzamykatelné provedení okenních klik
 • U sklopných oken možnost zajistit různé úhly sklopení
 • Nový systém dětské pojistky

Výhody kování G-U: 

 • Bezpečnostní kování, které znesnadňuje násilné vniknutí oknem
 • Spodní panty jsou osazeny ve falcu okna. Spodní pant je možné seřídit i v přítalku
 • Minimální tření
 • Pojistka proti chybné manipulaci otevřeného okna
 • Přizvedávač okenních křídel zajišťuje nesvěšení okenního křídla a případné přizvednutí křídla do správné polohy okna
 • Mikroventilace
 • Bezpečnostní provedení plastových oken díky systému speciálních ocelových uzávěrů
 • Maximální uživatelský komfort