HomeMapa stránek Telefon: +420 775 872 706

Nacházíte se na:

HomePříslušenství

Příslušenství pro plastová okna

K plastovým oknům patří další doplňky, bez nichž se někdo možná obejde, ovšem jejich používání každopádně přinese každému užitek. Jedná se zejména o žaluzie a sítě do oken. Dalším doplňujícím příslušenstvím jsou parapety, které jsou téměř nezbytné.

Žaluzie – koupit či nekoupit? 

Zakoupením žaluzií rozhodně chybu neuděláte. Je to částečně o zvyku – kdo je zvyklý na závěsy jako doplněk interiéru, těžko se jich vzdává. Na druhou stranu – závěsy můžete na garnýžích klidně ponechat i po pořízení žaluzií. Svou dekorativní funkci stejně plní především tehdy, jsou-li shrnuty na okraji oken. A pokud nejste nuceni vybírat závěsy podle toho, zda dostatečně zacloní sluneční paprsky, můžete si konečně pořídit různé tenké a průsvitné dekorační závěsy, o kterých jste možná mnoho let snili.

Výhody žaluzií jsou nesporné:

 • Vhodné pro alergiky: Prach usedá všude, tomu nezabráníme. Jak na závěsy, tak na žaluzie. Ovšem ze žaluzií je snadno setřete vlhkým hadříkem, odpadá starost s praním. Při zatahování závěsů prach pokaždé jen rozvíříte.
 • Ušetříte za garnýže: Pokud pořizujete k novým oknům také nové garnýže, nemusíte kupovat dvojité, postačí jen jednoduché na záclony.
 • Postupná regulace přísunu světla: Vytáhněte žaluzie úplně nahoru, nebo je nechte svěšené, ale otevřené, či je zatemněte.
 • Důkladnější zatemnění než při zatažení závěsů.
 • Moderní design, různé barevné odstíny i tvary: Hodí se prakticky do každého prostoru.
 • Široký výběr druhů, barev, materiálů: Na trhu nechybí ani žaluzie atypických rozměrů. Vnitřní i venkovní žaluzie nabízí dostatek možností voleb.  
 • Nebrání proudění tepla z radiátoru: Závěsy visící nad radiátorem pohlcují teplo z radiátoru, zabraňují ohřívání okna a mohou podporovat rosení oken. Žaluzie nad topením rozhodně nezavazí.
Tak už jste se rozhodli? Pokud ještě přece jen váháte, přečtěte si více informací o žaluziích.

Sítě do oken – větrání bez obav

Dotěrný hmyz létá všude. Na vesnici i ve městě, v horách i u řeky, v Brně i Hradci Králové. Snad není nikdo, kdo by rád viděl v kuchyni poletující mouchy, včely a vosy. A komáři v ložnici jsou teprve nepříjemní. Jak se jich zbavit? Lépe řečeno – jak předejít jejich vniknutí do domu?
 
Přirozenou ochranou jsou bezesporu sítě proti hmyzu. Ochraňují interiér bytu a jeho obyvatele jednak před létajícím, a jednak před lezoucím hmyzem. Větrejte tedy bez obav tak často, jak potřebujete.
 
Sítě do oken jsou vyrobeny na míru plastovým oknům, nepůsobí rušivě; vlastně jsou díky barvě síťoviny (šedá nebo černá) téměř neviditelné. Sítě do oken jsou mnohem ekologičtější ochranou proti hmyzu než používání různých insekticidů. Ty neodpuzují jen hmyz, ale vdechujeme je i my, což není zrovna příjemné, ani užitečné pro organismus. Navíc obvykle přesně neohlídáme dobu, po kterou postřik působí.

Okenní parapety 

Parapety se dělí na vnitřní a venkovní. Oba druhy jsou důležitým doplňkem plastových oken.

Funkce parapetů: 

 • Dekorativní funkce, funkční bytový doplněk
 • Izolační funkce – dotěsní prostor mezi oknem a ostěním a zabraňují úniku tepla z místnosti
 • Ochrana před zatékáním vody do fasády
 • Ochrana před stékáním nakondenzované vlhkosti po omítce
Na trhu je velké množství druhů parapetů, z různých materiálů a v různých barevných odstínech, takže si zaručeně vyberete přesně takové, které budou ladit s Vašimi plastovými okny, s fasádou domu i s vybavením bytu. Jsou velmi odolné a nevyžadují žádnou zvláštní údržbu.